30 września, 2020

Z czego wynika wyższa cena peruki naturalnej?

Cena Peruki Naturalne w Sklepie

Dlaczego peruki naturalne więcej kosztują?

Wiele osób marzy o peruce naturalnej, ale decyzja o wydaniu paru tysięcy na taką perukę może wydawać się trudna do podjęcia. Faktycznie ich cena potrafi zaskoczyć, szczególnie że peruki syntetyczne, które są dostępne dodatkowo są bardziej dostępne, potrafią być nawet kilka razy tasze. Wszystko wynika tutaj z procesu produkcji, a także materiałów, bo trzeba przyznać, że ludzkie włosy są deficytowym półproduktem i nie da się ich w pełni zastąpić.

Włosy naturalne są coraz trudniej dostępne

Włosy to dość słabo dostępny materiał. Nie każdy może oddać swoje ścięte pasma, a wiele osób w ogóle nie chce tego robić, podobnie jak w przypadku oddawania krwi. Włosy kojarzą nam się z naszą osobowością, poza tym, aby je oddać, musimy ściąć ich naprawdę sporo, co również zniechęca masę osób. Nie możemy ich niestety niczym zastąpić.

Do tego na jedną perukę idą włosy od wielu osób, które dokładnie dobiera się kolorystycznie, bo od jednej osoby może być ich nie tylko za mało, ale część może być zniszczona albo nie nadawać się do wykorzystania. To składa się na cenę samych materiałów, a pozostaje przecież jeszcze produkcja.

Naturalny Włos do Peruk

Peruka naturalna wymaga większego zaangażowania

Dbanie o prawdziwe włosy to naprawdę wymagająca praca. Nie możemy zawinąć ich w plastikowe worki strunowe, jak w przypadku peruk syntetycznych. Trzeba je myć, czesać i pilnować, a to wymaga nie tylko pomocy specjalistów, którzy przecież nie pracują za darmo, ale także odpowiednich warunków przechowywania. Zwykły magazyn może się okazać niewystarczający. Peruki naturalne przez to często są wykonywane w bardzo niewielkich ilościach, przez co bardzo szybko zostają wyprzedane i mają spore ceny, albo specjalnie na zamówienie, co jeszcze bardziej podnosi ich i tak już sporą wartość, ale ciężko się temu dziwić.

Luksusowe naturalne peruki wyglądają jak prawdziwe włosy

Poza wykonaniem samej peruki dochodzi to tego nadanie jej wyglądu prawdziwych włosów wyrastających ze skalpu. Jeśli przyjrzysz się swoim włosom, bardzo szybko zauważysz, że nie tworzą one jednostajnej grzywy. Niektóre są krótsze, inne ciemniejsze, zależnie od tego, jak często wystawiamy dane pasma na słońce. Do tego dochodzi upodobnienie linii włosów do występującej u nowego właściciela lub właścicielki peruki. To kolejna praca, przeważnie wykonywana ręcznie, a to kolejne koszty, które niestety musimy ponieść. Ale dzięki temu sami nie musimy już pracować nad peruką i jest całkowicie gotowa do założenia.