20 czerwca, 2023

Jak dopasować fryzurę peruki dla okrągłej twarzy?

Coco Chanel mawiała: „Kiedy kobieta ścina włosy to znak, że zamierza zmienić swoje życie”. Można się z tym zgadzać lub nie, ale trudno polemizować z faktem, że fryzura potrafi zupełnie odmienić człowieka. Włosy są idealnym narzędziem do eksponowania cech, które lubimy oraz ukrywania mankamentów urody. Owalna twarz to marzenie wielu osób- można sobie z nią pozwolić na każde możliwe cięcie. Więcej ostrożności w doborze fryzury muszą jednak zachować panie o okrągłym kształcie twarzy.

Triki, które optycznie wydłużą twarz

Pełne policzki dodają kobietom wiele uroku. Nadają młodzieńczego wyglądu oraz łagodnego usposobienia. Ważne, by fryzura nie ukrywała tych cech zewnętrznych, ale eksponowała je w nieprzerysowany sposób. W tym przypadku najlepiej sprawdzi się naturalny look z ze swobodnie opadającymi włosami wokół twarzy. Falujące pasma w artystycznym nieładzie to strzał w dziesiątkę. Warto również zdecydować się na upięcia, dzięki którym dodamy sobie kilka centymetrów wzrostu. Mile widziane są natapirowane włosy, wysokie kucyki oraz irokezy, które optycznie wydłużają twarz. Posiadaczki zaokrąglonych policzków najlepiej wyglądają w długich lub średnich fryzurach. Należy jednak pamiętać o tym, że to takich cięć nie pasują gładkie pasma, odsłonięte czoło oraz drobne loki. Mile widziane są wszelkie asymetrie oraz cieniowania- także w przypadku zdecydowania się na grzywkę. Zabiegi zwiększające objętość włosów wyjdą tutaj na plus, gdyż odwrócą uwagę od szerokiej twarzy.

Czego unikać przy pełnych policzkach?

Jeśli długość i szerokość twarzy są takie same, trzeba liczyć się z pewnymi ograniczeniami w doborze fryzury. Mocne, proste grzywki, symetryczne przedziałki oraz idealnie wygładzone włosy to zmora okrągłych twarzy. Uwydatniają i zupełnie odkrywają pucołowate policzki. Również wszelkie upięcia, nawet te wysokie, mogą za bardzo skupiać uwagę na okrągłej twarzy, gdy brak w nich luźno puszczonych kosmyków lub podwyższenia u czubka głowy. Krótkie fryzury w takim kształcie twarzy prezentują się dobrze głównie przy mocnym cieniowaniu. Cięcia, które sięgają do kości policzkowych wyróżniają ich szerokość, którą panie o pełnych policzkach raczej chcą ukryć.

Fryzura dla okrągłej twarzy

Mini-poradnik, czyli 5 zasad postępowania z włosami przy okrągłej twarzy

TOP 5 dla okrągłej twarzy:

1. Długie fale
2. Mocne cieniowania
3. Irokezy i wszelkie uniesienia na czubku głowy
4. Asymetryczne, skośne grzywki
5. Długość włosów sięgająca za linię podbródka

5 grzechów głównych przy wyborze fryzury dla okrągłej twarzy:

1. Burza loków – poszerza twarz; lepiej postawić na lekkie fale
2. Krótkie cięcia – najlepsze dla okrągłej twarzy są fryzury wychodzące poza ramiona
3. Ciężka i prosta grzywka – znacznie lepiej sprawdzi się tutaj cieniowane, przedłużone i asymetryczne cięcie
4. Gładko zaczesany kucyk – uwydatnia pulchne policzki; lepiej postawić na lekki nieład w upięciu i pozostawić kilka pasm luźno puszczonych
5. Odsłonięte czoło – eksponuje całą twarz; warto zaczesać włosy tak, by swobodnie opadały na policzki i czoło

Odkrywanie piękna okrągłej twarzy to sztuka dopasowania fryzury

Okrągła twarz ma swoje wady i zalety, a wybór fryzur dla niej jest ogromny. Kucyki, upięcia, długie fale oraz nietypowe grzywki. Zdecydowanie jest w czym wybierać. Wskazówki profesjonalistów na pewno ułatwią znalezienie własnego stylu. Najważniejsze jednak, by czuć, że włosy przynależą do nas samych i łączą się z osobistymi preferencjami. Chociaż każda kobieta chce wyglądać korzystnie, należy pamiętać, że najlepiej prezentuje się, kiedy po prostu jest sobą i zmienia się wtedy, kiedy tego potrzebuje. To prawdziwa oznaka piękna.

Kiedy zmiana fryzury staje się wyzwaniem…

Czasami, mimo naszych najlepszych chęci, stworzenie nowej fryzury na własnych włosach, które posiadamy, może okazać się nie lada wyzwaniem. Może to być spowodowane różnymi czynnikami, takimi jak kondycja włosów, ich długość, czy po prostu ograniczenia wynikające z naturalnego kształtu naszej twarzy. W takich momentach dla wszystkich kobiet z pomocą przychodzą nasze produkty jak, tupet damski lub kucyk naturalny doczepiany z włosów europejskich. Każdy z tych elementów może zaoferować nie tylko natychmiastową zmianę wyglądu, ale także dodać pewności siebie, pozwalając eksperymentować z różnorodnymi stylami bez obawy o nieodwracalne zmiany. Nasza doświadczona stylistka jest tutaj, aby pomóc Ci wybrać idealne rozwiązanie, które harmonizuje z kształtem Twojej twarzy i spełnia Twoje oczekiwania.