Dbanie o perukę naturalną nie jest skomplikowane

Prawidłowa pielęgnacja peruki naturalnej jest kluczowa gdyż zapewnia jej trwałość i dobry wygląd. Peruki wykonane są z włosów pozbawionych cebulek, nie maja zatem substancji odżywczych i są narażone na przesuszenie oraz na łamliwość ze względu na brak naturalnego nawilżania. Dlatego też wymagają większego nawilżania i stosowania się do zaleceń producenta według załączonej instrukcji użytkowania i stosowania kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji peruk naturalnych.

Istotne jest prawidłowe mycie włosów peruki naturalnej

 • Włosy należy w pozycji pionowej nie odwracając peruki „do góry nogami”. Szampon należy rozsmarować w rękach i głaszcząc przenieść go na włosy, dalej rozprowadzić rzadkim grzebieniem rozczesując na boki. Wodę należy lać zgodnie z kierunkiem włosa (pionowo w dół). Myć powoli. Płukać obficie letnią lub chłodną wodą cały czas przeczesując zgodnie z kierunkiem włosów. Czynność powtórzyć dwukrotnie. Na osuszone ręcznikiem włosy w celu nawilżenia i odżywienia nanieść maskę do włosów w podobny sposób jak szampon. Rozprowadzić maskę na włosach. Odczekać chwile i niedokładnie spłukać by balsam pozostal nawilzajac peruke . Zawinąć i wycisnąć w ręcznik nie odwracając

 • W przypadku korzystania z pływalni należy liczyć się z tym, że po zetknięciu z wodą chlorowaną włosy będą wyglądać nieestetycznie, dlatego po skorzystaniu z pływalni należy je umyć i odżywić w sposób opisany powyżej.

 • Włosów nie należy myć w detergentach i innych środkach myjących czy chemicznych nieprzeznaczonych do włosów.

Proszę pamiętać, że po odbiorze systemu to Państwa zadaniem jest dbanie o to, aby włosy wyglądały ładnie i były estetycznie ułożone. To od Państwa dbałości o produkt, przestrzegania zasad pielęgnacji i umiejętności kreowania własnego wizerunku zależy efekt końcowy fryzury i to czy inni poznają, że nosicie Państwo na głowie nie swoje włosy.

Układanie fryzury na peruce naturalnej – co można a czego nie?

 • Włosy należy delikatnie czesać rzadkim grzebieniem lub szczotką, zgodnie z kierunkiem włosa. W czasie rozczesywania końców włosów przytrzymywać dłonią nasady systemu, aby nie szarpać miejsc mocowań (wiązań) włosów do siatki. Polecamy szczotki typu „Tangel Teezer”.

 • Peruk z naturalnych włosów nie wolno tapirować, szarpać ani mierzwić.

 • Można kręcić i układać włosy na wałki, lokówkę elektryczną po ich lekkim zwilżeniu wodą (najlepiej ze spryskiwacza).

 • Można prostować prostownicą.

Ogólne zasady użytkowania peruki z włosami naturalnymi

 • Należy pamiętać, iż jest to włos naturalny ludzki, co oznacza, że wymaga on odpowiedniej stylizacji, aby ładnie wyglądać, tak jak normalne włosy ludzkie rosnące na głowie.

 • Należy dbać o skórę głowy. Bardzo często obserwowane są sytuacje, gdy łojotok (jego PH) pacjenta ma wpływ na wypadanie włosów z siatki, na której są przymocowane.

 • Nie wolno drapać siatki, na której tkane są włosy palcami, grzebieniem czy szczotką, powoduje to wypadanie włosów. Każdy włos jest pojedynczo mocowany do siateczki lub innej osnowy peruki w zależności od rodzaju wybranego wnętrza. Dlatego szczególnie należy dbać o to, aby nie wyrywać włosów (np. przez zbyt energiczne rozczesywanie lub drapanie). Dla zastosowanego rozwiązania rekonstrukcji włosów ich utrata jest normalna, nieodwracalna i nieunikniona z upływem czasu. Dlatego ubytki w ilości włosów po okresie gwarancji nie podlegają reklamacji.

 • Należy unikać bardzo wysokich temperatur mogących powodować pogorszenie wyglądu martwego już włosa (włos taki nie ulega regeneracji w takim stopniu jak włos naturalny żywy). Nie należy stosować drastycznych metod zmiany koloru (rozjaśnianie), nie zalecamy również robienia trwalej ondulacji i innych zabiegów niszczących strukturę włosa.

 • Baza rekonstrukcji może ulec odkształceniu na skutek silnego rozciągania, wystawienia na wysoką temperaturę lub też kontakt z substancjami chemicznymi dlatego też zalecane jest unikanie wystawiania bazy na takie czynniki w tym poprzez stosowanie do pielęgnacji jedynie produktów zalecanych przez wykonawcę.

 • Zastosowane włosy to włosy ludzkie martwe, pozbawione naturalnego pigmentu, w miarę upływu czasu będą one płowiały, matowiały i zmieniały kolor pod wpływem promieni słonecznych itd. Zalecane jest w takich sytuacjach stosować delikatną koloryzację mającą na celu odświeżenie koloru. Matowienie i płowienie koloru jest naturalnym procesem (tak samo jak w przypadku naturalnych żywych włosów, które rosną, a które to również do ładnego wyglądu wymagają zabiegów odżywiania, koloryzacji).

 • Rozwiązaniem, które przedłuży trwałość zrekonstruowanych włosów jest ściąganie ich na noc. Jeżeli jednak decydują się Państwo na spanie w nich, zalecamy wiązanie ich w tzw. koński ogon spięty dwoma gumkami – jedną u nasady i drugą na końcu włosów. Ma to na celu zapobieganie mierzwieniu się włosów w trakcie spania poprzez pocieranie nimi o łóżko oraz niechcącego mocnego szarpnięcia za kosmyki włosów.

 • Do mocowania systemów należy używać wyłącznie naszych plastrów, nie odpowiadamy za jakość i uszkodzenia systemów powstałe wskutek użytkowania innych niż nasze plastrów.

 • Zalecanym przez nas rozwiązaniem jest posiadanie minimum dwóch systemów na zmianę. Tylko użytkowanie naprzemienne zapewnia przedłużenie żywotności i zdatności do użytkowania systemów, zapewnia możliwość prawidłowej pielęgnacji i serwisowania włosów.

 • W trakcie prowadzenia samochodu zalecamy przełożyć włosy z przodu ramion, tak aby nie ocierały się między plecami a oparciem siedzenia samochodu.

 • Klient może wysłać do nas perukę na ponowne zagęszczanie (wplecenie ponowne, odpłatne pojedynczych włosów w miejscach ubytków).

Jak dbać o perukę syntetyczną

Niczym rozpoczniemy pranie peruki syntetycznej po pierwsze powinniśmy zakupić specjalny szampon oraz balsam do peruk z włosów sztucznych. Perukę powinniśmy myć co dwa lub trzy tygodnie.

Instrukcja mycia peruki lub toppera z włosów syntetycznych

Przed umyciem rozczesać perukę szczotką do włosów syntetycznych zaczynając od końcówek. Jeżeli peruka posiada spinki clip in, należy sprawdzić, czy są zapięte. Do 1 litra chłodnej wody dodać 1 łyżkę szamponu do peruk. Perukę całkowicie zanurzyć w roztworze i pozostawić na 3 – 5 minut. Delikatnie wygnieść, nie szorować, nie trzeć. Wyjąć i wypłukać w chłodnej wodzie. Następnie do 1 litra chłodnej wody należy dodać 1 łyżeczkę balsamu. Pozostawić na 10 minut. Po wyjęciu z wody wygnieść nadmiar wody, nie wykręcać peruki, nie płukać. Mokrą perukę delikatnie osuszyć ręcznikiem i wilgotną umieścić na stojaku lub głowie styropianowej. Pozostawić do wyschnięcia w temperaturze pokojowej. Nie czesać mokrej peruki.

Po wyschnięciu kształt peruki powraca do stanu pierwotnego. Perukę powinno się myć minimum raz na dwa tygodnie.

Uwaga!

 • nie czesać mokrych włosów

 • nie czesać włosów kręconych, także suchych (układać palcami)

 • nie używać urządzeń emitujących ciepło (suszarka, prostownica, lokówka) Wyjątek stanowią peruki Belle Tress włosy można prostować lub kręcić w temperaturze 150 stopni

 • nie przebywać w sąsiedztwie wysokich temperatur (sauna, solarium, grill, piekarnik, ognisko)

 • nie zalecamy pływać w morzu, czy basenie w peruce