26 października, 2019

Czym różnią się peruki syntetyczne od naturalnych?

Peruki Kobiece Syntetyczne

Wysokiej jakości peruka syntetyczna może stanowić dobrą decyzję zakupową

Wiele osób chce zaopatrzyć się w perukę jak najszybciej to możliwe i często zwraca swoją uwagę na zakup peruki syntetycznej gdyż nie może czekać na proces produkcji peruki z naturalnych włosów lub ogranicza ją dostępny budżet.

Wszyscy jednak wiemy, że najlepiej jest kupić sobie perukę z naturalnych włosów, które nie tylko świetnie wyglądają, ale są po prostu lepiej wykonane. Peruka syntetyczna to bardziej zamienniki, które są dla nas wszystkich znacznie szerzej dostępne i tańsze.

Cena i dostępność peruk syntetycznych

Atrakcyjna cena syntetycznych peruk to zapewne ich najistotniejsza cecha. Peruki syntetyczne są również łatwiej dostępne na rynku i można jest zakupić niemal natychmiast – nawet drogą online. Niższa cena peruk nie zawsze oznacza to że muszą być znacznie gorszej jakości, bowiem często wyglądają naprawdę dobrze, chociaż nigdy nie będą nie do odróżnienia od włosów naturalnych. Te z niższych półek często są wykonane z bardzo jaskrawych i świecących się włosów, przez co wyraźnie widać, jakie jest ich pochodzenie.

Najważniejsza jest jakość bowiem jeśli chodzi o te najtańsze peruki, to bardzo ciężko jest skutecznie zamaskować ich sztuczność i na pewno nie będą mogły uchodzić za nasze prawdziwe włosy. Dlatego dbamy o to aby Peruki Syntetyczne dostępne w naszym sklepie były jak najwyższej jakości i wyglądem zbliżone do peruk z włosów naturalnych.

Syntetyczne Włosy do Peruki

Włosy syntetyczne są zrobione z materiałów imitujących prawdziwe włosy.

Wbrew pozorom za tą oczywistością idzie wiele zasad i zakazów, których musimy przestrzegać, gdy kupujemy sobie perukę syntetyczną i chcemy o nią zadbać. Materiał syntetyczny np. kanekelon czy plastik zachowuje się zupełnie inaczej, niż naturalne włosy. Dlatego musimy bardzo uważać na to, co robimy z naszą syntetyczną peruką. Jednocześnie modelowanie obu materiałów będzie musiało odbywać się w różny sposób. Plastik, tak jak włosy naturalne, może się spalić, ale będzie wtedy wyglądać inaczej. Do tego plastik to materiał plastyczny, dlatego inaczej oddziałuje na ciepło i wymaga innej taktyki przy modelowaniu na przykład lokówką czy prostownicą, niż włosy naturalne.

Nasze peruki są wykonane z najwyższej jakości materiałów dostępnych na rynku i dodatkowo posiadają dodatkową warstwę mikroskóry dzięki czemu uzyskują bardziej naturalny wygląd włosów. Dodatkowo są odporne na działanie wysokich temperatur aż do 180 stopni – gdyż są wykonane z wysokiej jakości włosów syntetycznych termicznych.

Włosy naturalne możemy farbować

Z kolei peruki z naturalnych włosów są praktycznie identyczne do tych, które mamy na głowie, tylko z tą jedną różnicą, że nie rosną :) To jest oczywiste ale warto o tym pamiętać, np. gdy zdecydujemy się na podcinanie końcówek…. – więc w tym wypadku włosy syntetyczne i naturalne aż tak się nie różnią. Za to różnica pojawia się w innych sposobach ingerowania w nie. Peruki naturalne możemy spokojnie myć szamponem, perukom syntetycznym, zwłaszcza z niższej półki, taka operacja może mocno zaszkodzić. To samo tyczy się farbowania. Włosy wykonane z sztucznego materiału niższej jakości po nałożeniu farby nie będą wyglądały tak dobrze, jak włosy naturalne, które przejdą identyczny zabieg i kolor może znacznie się różnić.