23 września, 2023

3 proste triki, które pomogą zwiększyć objętość włosów

Włosy stanowią istotną część naszego wizerunku, przez co chcemy, aby zawsze prezentowały się jak najlepiej. W poniższym artykule znajduje się 5 prostych wskazówek, dzięki którym można zadbać o ich właściwą pielęgnację i znacząco zwiększyć ich objętość.

Suszenie włosów

Sposób suszenia włosów ma znaczny wpływ na to, jak będą się prezentowały po całkowitym wyschnięciu. Efekt puszystych włosów można osiągnąć stosując kilka prostych czynności:

– głowa do dołu – włosy najlepiej jest suszyć w pozycji pochylonej z głową opuszczoną do dołu. Tym sposobem strumień ciepłego powietrza kierowany jest na cebulki włosów, dzięki czemu włosy podnoszą się i sprawiają wrażenie bardziej puszystych.
– przygotowanie do stylizacji – po umyciu, włosy należy częściowo wysuszyć, a następnie przystąpić do stylizacji. Stylizowanie mokrych włosów jest nie tylko trudne, ale również zbyt obciążające dla cebulek. Z kolei stylizowanie zupełnie suchych włosów może skutkować ich uszkodzeniem.
– temperatura – gorące powietrze redukuje objętość włosów. Najlepiej jest stosować nawiew chłodny lub umiarkowany.
– przesuszanie – jest to często popełniany błąd. Po skończeniu używania suszarki, włosy wciąż powinny być lekko wilgotne. Przesuszenie znacząco osłabia ich kondycję.
– dyfuzor – dobrym pomysłem może okazać się również użycie dyfuzora zamiast tradycyjnej suszarki. Oferuje on rozproszone powietrze, które jest znacznie zdrowsze dla włosów i nie stwarza ryzyka uszkodzenia ich struktury.

Stylizacja włosów

Wizualne poprawienie objętości włosów jest najłatwiejsze do osiągnięcia poprzez odpowiednią stylizację. Efekt jest możliwy do uzyskania poprzez:

– grzebień podnoszący włosy – lekko wilgotne włosy należy podzielić na sekcje i użyć grzebienia do podnoszenia włosów u nasady. Tym sposobem najłatwiej jest poprawić objętość włosów.
– wałki do włosów – w tym przypadku wilgotne włosy należy nawinąć na wałki i zostawić na kilka godzin lub na noc. Po upływie tego czasu wystarczy je delikatnie rozczesać, aby stały się puszyste.
– pianki i spreje objętościowe – użyte przed stylizacją włosów mogą zdziałać prawdziwe cuda.

Codzienne nawyki

W pielęgnacji włosów istotne są również codzienne nawyki, które pozwolą zwiększyć ich objętość. Warto pamiętać o kilku rzeczach:

– odpowiednie produkty – istotne jest, aby stosować odżywki i szampony dobrane pod kątem struktury i rodzaju własnych włosów. Najlepiej jest zwrócić swoją uwagę w stronę produktów wykonanych z naturalnych składników.
– niezbyt częste czesanie – zbyt częste czesanie włosów może prowadzić do rozdwajania się końcówek włosów i uszkodzenia ich struktury. Zupełnie wystarczy wyczesać włosy po umyciu, gdy będą lekko wilgotne.
– naturalna pielęgnacja – oprócz środków do pielęgnacji włosów, zadbać można o nie również poprzez wykonywanie prostych czynności, takich jak regularny masaż skóry głowy, który poprawia krążenie krwi i wzmacnia cebulki.
– unikanie gorącego powietrza – włosy należy suszyć chłodnym lub umiarkowanym powietrzem, aby uniknąć uszkodzenia struktury włosa.
– dieta – w pielęgnacji włosów równie istotna jest dieta. Warto zadbać o to, aby była bogata w witaminy i minerały, takie jak Witamina C, cynk, biotyna czy kwasy omega-3.

Najlepsze fryzury dla cienkich włosów

Osoby z cienkimi włosami często mają problem z dobraniem dla siebie odpowiedniej fryzury. Istnieje kilka prostych metod, które pozwolą nadać włosom elegancki wygląd. Najlepszymi wyborami mogą okazać się:

– pixie cut – fryzura dla odważnych, która jednak jest idealna dla osób z cienkimi, krótkimi włosami, które nie stanowią obciążenia.
– bob z warstwami – dodatkowe warstwy w tej fryzurze skutecznie poprawiają wizualną objętość włosów. Jest to uniwersalna fryzura, w której niemal zawsze wygląda się doskonale.
– bob z grzywką – grzywka zakrywa czoło i przykuwa uwagę, a włosy sprawiają wrażenie gęstszych.
– upięcie – najzwyklejsze spięcie włosów również potrafi zdziałać prawdziwe cuda. Warkocze lub koczek mogą podnieść włosy u nasady, a tym samym sprawić, że będą wydawały się grubsze i bardziej puszyste.
– beach waves – charakterystyczne fale pasują do każdej okazji i są znakomite dla cienkich włosów. To właśnie fale sprawiają, że włosy wydają się grubsze i znacząco zyskują na objętości.

Kiedy naturalne metody nie wystarczają…

Niezależnie od tego, jak bardzo staramy się dbać o nasze włosy i stosować różnorodne triki, czasem obecny stan noszonych włosów może stanowić barierę nie do pokonania za pomocą zwykłej pielęgnacji. W takich momentach warto rozważyć alternatywne rozwiązania, które mogą pozytywnie odmienić nasz wygląd i dodać pewności siebie. Produkty takie jak przedłużane włosy naturalne na taśmie oraz kucyki naturalne doczepiane oferują szybką i efektywną metamorfozę, pozwalając na osiągnięcie pożądanej objętości i długości bez długotrwałego oczekiwania na wzrost własnych włosów.

Choć te rozwiązania można zastosować samodzielnie w domu, zachęcamy do skorzystania z usług naszej doświadczonej stylistki w salonie. Profesjonalne doradztwo pomoże w idealnym dopasowaniu długości, koloru oraz stylu fryzury do Twojego indywidualnego typu urody, gwarantując, że efekt końcowy spełni Twoje oczekiwania.